Preloader Close
(0252) 512 46 91
YiğitKaya
Metal

Yiğitkaya Petrol Ofisi COVİD Önlemleri

Yiğitkaya Petrol Ofisi COVİD Önlemleri

 

Petrol Ofisi ve İTÜ ARI Teknokent, Türkiye’nin koronavirüs ile mücadelesinde güç birliği yaptı

Petrol Ofisi, İstanbul Teknik Üniversitesi’nin Teknoloji Geliştirme Bölgesi İTÜ ARI Teknokent’in girişimcilik merkezi İTÜ Çekirdek’in, koronavirüs ile mücadele kapsamında, ürün ve hizmet geliştiren girişimlere sunduğu olanakların destekçisi oldu. Petrol Ofisi’nin söz konusu desteği kapsamında, İTÜ Çekirdek girişimcilerinin kullandıkları malzeme ve ürettikleri cihazların maliyetleri de yer alıyor.

Ülkemizin alanlarında lider iki köklü ve güçlü kurumu tarafından salgınla mücadele için önemli bir adım atıldı. Türkiye akaryakıt ve madeni yağlar sektörlerinin lideri Petrol Ofisi olarak, ülkemizin önemli girişimcilik ve inovasyon merkezlerinden İTÜ ARI Teknokent ile Covid19’a karşı mücadelede güçlerimizi birleştirdik. Bu büyük iş birliği, dünyadaki üniversite girişimcilik merkezleri sıralamasında ilk 5’te gösterilen İTÜ Çekirdek girişimcileri tarafından Türkiye’nin koronavirüs ile mücadelesi kapsamında yürütülen çalışmaların geliştirilmesini, üretilmesini ve dağıtılmasını kapsıyor.

Türkiye’nin en önemli girişimcilik merkezlerinden biri olan ve 2012 yılından bu yana yaklaşık 2.500 girişime ve 5.500’e yakın girişimciye destek veren İTÜ Çekirdek, Covid19 ile mücadelede girişimcilere yeni bir çağrıda bulunarak, en çok ihtiyaç duyulan; dezenfektan, maske, koruyucu kıyafet, yoğun bakım ünitesi cihazları, ortam koşullarını iyileştirecek ekipmanlar, ilaç, aşı, pandemiyi etkileyecek bilişim uygulamaları, ventilatör (solunum cihazı) ve benzeri alanlarda araştırmalarını sürdüren girişimcileri destekliyor.

Covid19’a karşı inovatif mücadele

Petrol Ofisi, iş birliği kapsamında İTÜ ARI Teknokent’in dijital üretim merkezi İTÜ MAGNET FAB | TRİDİ tarafından başlatılan ve www.destekbizden.org üzerinden hastane ve doktorlardan gelen taleplerin karşılandığı inisiyatifi de destekliyor. İlgili resmi kuruluşların da koordinasyonu ile yürütülen bu süreçte, ihtiyaçlar doğrultusunda geliştirilen; siperlik, entübasyon kutusu, dalgıç maskesinden sağlık personeli için PPG maske, koruyucu tulum ve UVC ışık ile oda ve hava sterilizasyon üniteleri gibi ürünler üretilerek dağıtımları sağlanıyor.

‘İTÜ Çekirdek’te Geliştir, Dünyayı İyileştir’

İTÜ Çekirdek Covid-19 sürecinin başlaması ile ‘İTÜ Çekirdek’te Geliştir, Dünyayı İyileştir’ sloganı ile #FightCOVID19 çağrısı yaparak girişimcilere seslendi. Bu çağrıya bir çok girişimci yoğun ilgi gösterdi. Birbirinden heyecan verici projeler arasında COVID19'dan doğrudan veya dolaylı etkilenen hastaları, sahadaki sağlık çalışanlarını ve enfekte olmaktan korunmaya çalışan milyonları ilgilendiren harika girişim adayları mevcut. İlk etapta 100’den fazla girişimci grubu arasından %80’i İTÜ Çekirdek kapsamına alındı. COVID19 ile ilgili ürün ve çözümler sunan girişimciler, diğer girişimciler ile birlikte desteklenmeye karar verildi.

#FightCOVID19 çağrısına başvurup, kabul edilen girişimler İTÜ Çekirdek’in 7 haftalık girişimcilik eğitiminden ve mentorluk ağından yararlanıyorlar. Bu mentorluk ağına, Petrol Ofisi’nin çalışanları da dahil olarak, bilgi ve deneyimleriyle girişimcilere yol gösteriyor.

Ayrıca pandemide girişimcilerin ürünlerini hızla geliştirmeleri ve sürece katkı sunabilmeleri gerektiği için Petrol Ofisi, uygun gördüğü girişimlere maddi destekte bulunuyor. İTÜ Çekirdek’in yıl boyunca değerlendirdiği girişimlerin en iyilerinin sahneye çıktığı Big Bang Start-up Challenge’da da Petrol Ofisi desteklediği girişimleri açıklayacak.

İTÜ ARI Teknokent ve Petrol Ofisi desteğiyle İTÜ Çekirdek girişimcisi olmak için https://itucekirdek.com/fightcovid adresinden başvurularını gerçekleştirebilirler.

 

Gelişmelerden Haberdar Olmak için
& Bültenimize Kayıt Olun